Kars-Sarıkamış Turu

  • KARS-ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ-SARIKAMIŞ GEZİSİ 2 Gece 3 Gün
  • Tur Başlangıç Tarihi : 16.2.2018 Cuma
  • Ulaşım : Otobüs
480,00 TL başlayan fiyatlarla.... Talep Formu
  • Tur Programı
  • Dahil Olan Hizmetler
  • Dahil Olmayan Hizmetler
  • Önemli Bilgiler

KARS –SARIKAMIŞ TURU

1. Gün: Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu

Gece saat: 23.00’de hareket Sabah saat: 07.00’de Kars iline varış. Sabah kahvaltı saat: 08.00’de kahvaltı sonrası rehber eşliğinde Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır Köyü’nü yol güzergâhımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır Gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır Gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi ve Kars Merkez Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkânı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

3. Gün: Kars Şehir Turu ve Dönüş Seyahati 

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından bugün gezimizde Kars merkezinde bir önceki gün eksik kalan görülmesi gereken yerleri tamamlıyor ve gezimizin ardından Meşhur Kars Kaşarı nın satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz. Alışveriş için serbest zaman ardından otelimize dönüyoruz dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere dönüş için hareket ediyoruz .

 

Bir başka turda buluşmak dileğiyle..

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  Ulaşım, araç içi ikram
  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  2 Gece Hotel konaklaması
  Otellerimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı
  Otellerimizde alınan 2 Akşam yemeği
  Zorunlu Seyahat Sigortası

Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Otel ekstraları,
  Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu ( Kişibaşı 20-30 TL dir )
  Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri 8 TLdir )
  Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
  Tüm Öğlen yemekleri, dönüş akşam yemeği 

Fiyatlar

2018-02-16 Çıkışlı Fiyatlar